LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arbitri shqiptar do gjykojë miqësoren Angli-Gjermani

21 Shtator 2022, 14:05, Sport CNA

Arbitri ndërkombëtar shqiptar, Enea Jorgji më 27 shtator në stadiumin “Bramall Lane” të Shefilldit, do gjykojë ndeshjen miqësore Angli-Gjermani.

Elbasanasi është përzgjedhur për të drejtuar ndeshjen Angli-Gjermani për ekipet kombëtare U-21.

Ka qenë një ftesë e Federatës Angleze të Futbollit për t’u gjykuar kjo miqësore nga arbitra shqiptarë.

Anësorë do të jenë Denis Rexha dhe Dojando Myftaraj, ndërsa gjyqtar i katërt Kridens Meta.

Lajmet e fundit nga