LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbja me Orikun/ Takaj paralajmëron ndëshkime të ashpra

21 Shtator 2022, 16:46, Sport CNA
Humbja me Orikun/ Takaj paralajmëron ndëshkime të ashpra
Ardjan Takaj

Në Korçë as që e kishin menduar humbjen ndaj Orikut. Në një kohë që planifikonin të ishin ata që do të diktonin garën në Kategorinë e Parë, situata u ka dalë nga duart. Korcaret kane vetëm dy pikë të grumbulluara pas tri javësh të luajtura. Kjo nuk është një dramë, pasi mundësi për rikuperim ka. Kampionati është ende i gjatë dhe shumë shpejt mund ta shohin veten në krye, ku edhe synojnë.

Ardjan Takaj kërkon që të marrë të gjitha masat në kohë. I zhgënjyer nga ngjarjet e fundit, dhe për më tepër nga humbja me orikasit, presidenti ka paralajmëruar ndëshkime.

Nëse do të ketë reagim, nuk do të kursehet për askënd. Një gjë të tillë, presidenti e ka biseduar me stafin më të afërt pranë tij, madje ua ka bërë me dije dhe drejtuesve të ekipit.

“Kjo humbje dhe paraqitja në këto tre javë, duhet të marrin fund sa më shpejt. Kemi përpara të gjithë kohën e nevojshme në dispozicion, pasi me pushimin e kampionateve për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, kemi kohën e duhur të reflektojmë dhe të reagojmë. Nuk mund të lëmë gjithçka të prishet kështu.

Kemi një objektiv dhe dua të jemi diktues. Dua një reagim në javët e ardhshme. Reagim që përfshin 6 pikë në dy ndeshjet e kampionatit dhe kalim të mëtejshëm në Kupë.

Nuk janë objektiva të paarritshëm, ndaj kërkoj seriozitet. Në të kundërt të gjithë do të përballeni me penalitete”, kanë qenë mes të tjerash, fjalët e Ardjan Takajt.

Pas kësaj shkundjeje, pritet që ekipi të reagojë si duhet. Bëhet fjalë për ndeshjen e dyfishtë në Kupë ndaj Maliqit dhe për dy takimet e kampionatit që Skënderbeu do të luajë, respektivisht ndaj Luzit në transfertë dhe në shtëpi me Burrelin.

Lajmet e fundit nga