LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bastoni: A jemi të lodhur? Energjitë për fundin gjenden

26 Maj 2023, 20:17, Sport CNA
Bastoni: A jemi të lodhur? Energjitë për fundin gjenden

Ndeshja e Kupës së Italisë në “Olimpico” ishte ndeshja e 54-t e sezonit të Interit, në një vit që pati edhe Kupën e Botës në Katar në nëntor-dhjetor, ndaj lodhja mes lojtarëve është e kuptueshme. Alesandro Bastoni ama ka kërkuar që kjo të mos shërbejë si alibi për fundsezonin e Interit.

“Ne jemi të stërvitur për momente të tilla, jemi profesionistë. Stafi sigurisht që na ndihmon shumë dhe punon me ne. Siç tha Handanoviç, fitoret të ndihmojnë për të sjellë të tjera fitore. Ne e dimë sa e rëndësishme është sfida ndaj Atalantës të shtunën dhe ajo e 10 qershorit ndaj Sitit. Energjitë gjenden vetë”, u shpreh mbrojtësi italian.

Lajmet e fundit nga