LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rriten sërish temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

27 Maj 2022, 08:07, Sociale CNA
Rriten sërish temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Vendi ynë do të vijojë të mbizotërohet nga moti i qëndrueshëm dhe temperaturat e larta, të cilat gjatë paradites do të sjellin dominim të kthjellimeve në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas Meteoalb, orët e pasdites sjellin kalime të lehta vranësirash, ku në zonat malore do të jenë më të dukshme duke krijuar dhe mundësi për shira të pakët në Juglindje dhe në Veri të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimijugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Lajmet e fundit nga