LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat në rritje/ Si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

24 Maj 2022, 06:09, Sociale CNA
Temperaturat në rritje/ Si parashikohet të jetë moti për

Vendi ynë do të ndikohet nga mot i kthjellët më të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb masat ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë, duke bërë që pjesa më e madhe e territorit të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët në pothuajse gjithë ditën. Por parashikohet që herë pas here të ketë kalime të pakta të vranësirave, të cilat nuk do të mund të sjellin reshje në vend.

Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperaturat arrijnë në 32 gradë

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 – 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga