LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tirana, kryeqyteti pa banjo publike/ Mbytet nga urina e tifozëve të huaj

25 Maj 2022, 12:29, Sociale CNA
Tirana, kryeqyteti pa banjo publike/ Mbytet nga urina e tifozëve të

Kryqyteti shqiptar, ndoshta është kryeqyeti i vetëm në botë pa banjo publike.

Më së shumti kjo papërgjeshmëri e institucioneve vendore ka rënë në sy, një ditë më parë, kur qindra tifozë të huaj janë fotografuar duke urinuar rrugëve të Tiranës.

Në Tiranë është e pamundur të gjesh tualete publike, përveç tualeteve të ndonjë qendre tregtare apo ndonjë tualeti të pisët te parkingu i sheshit “Skënderbej”.

Dhe në një ditë si ajo e  djeshmja apo kjo e sotmja, ku qindra e mijëra tifozë kanë mbërritur në Tiranë, i bie që kryeqyteti të mbytet nga nevojat personale.

Kryeministri Edi Rama dhe Erion Veliaj njoftojnë dhe publikojnë shifra të larta të vizitorëve.

Sipas tyre ky aktivitet do të përkthehet në para, pra do të ketë një ndikim pozitiv në ekonomi, por njëjherësh me paratë, ky aktivitet do të mbulojë Tiranën me urinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga