LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në të gjithë vendin/ Moti për ditën e sotme

2 Mars 2023, 07:10, Sociale CNA
Reshje shiu në të gjithë vendin/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Moti i paqëndrueshëm po dominon prej disa ditësh në të gjithë vendin tonë, duke sjellë edhe gjatë së enjtes mbizotërim të vranësirave pothuajse gjithë ditës në një pjesë të mirë të territorit.

Pritet që herë pas here vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu dhe dëbore në zona të izoluara, ku më të dukshme reshjet do të mbeten në zonat veriore dhe qendrore gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes ku reshjet do të jenë prezente në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga