LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

6 Tetor 2022, 16:38, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Foto ilustruese

Ashtu si sot, edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, por nuk do të mungojnë alternimet e pakta deri mesatare të vranësirave kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje - veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina era pritet me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 6 deri 24°C;

në zona e ulëta 8 deri 29°C;

në zona bregdetare 12 deri 29°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga