LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Jam në metastazë”/ Ana rrëfen historinë rrëqethëse: Doktorët më thanë jeta jote ka mbaruar

18 Shtator 2022, 14:36, Sociale CNA
“Jam në metastazë”/ Ana rrëfen historinë
Ana në emisionin "Ka një mesazh për ty"

Sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, Ana ka treguar historinë e jetës së saj. Prej vitesh Ana ka mësuar se është prekur nga kanceri, në fazën e fundit.

Ana tregon se ka kaluar në metastazë dhe doktorët i kanë komunikuar se nuk i ka mbetur shumë kohë jetë.

Megjithatë, Ana tregon se ka vendoisur që të luftojë deri në fund me sëmundjen.

“Jam në metastazë. Më kanë bërë një operacion 13 orë, kimio, menduam se ia hodhëm, dhe mendova se dola jashtë sëmundjes, për fat të keq kanceri u kthye prap, dhe u kthye më agresiv dhe kishte marrë gjithë trupin. Në maj të 2020-ës më thanë do mundohemi, një ditë para Vitit të Ri më mori në telefon doktori dhe më tha për fat të keq, të kanë ngelë pak muaj për të jetuar. Kam bërë gjithsej 60 kimio”, tregoi Ana./ CNA.al

Lajmet e fundit nga