LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Elbasan/ Berisha: Të hetohen Taulant Balla dhe Gazment Bardhi

20 Qershor 2022, 13:44, Politikë CNA

Vrasja në Elbasan/ Berisha: Të hetohen Taulant Balla dhe Gazment

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, sot gjatë një deklarate për mediat është ndalur te vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit 2021.

I pyetur në lidhje me disa raportime në media, ku pretendohet se prokuroria do të thërrasë për të dëshmuar Gazment Bardhin, Berisha tha se është kundër hetimeve të njëanshme.

Ai theksoi se duhet të hetohen të dy, Gazment Bardhi dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Komenti i vetëm që kam, e kam thënë se autor kryesor politik i ngjarjes është Taulant Balla dhe kjo është shumë evidente.

Unë në parlament kam deklaruar se të dy ata janë përgjegjës politikë për ngjarjen.

Por të thërrasësh Gaz Bardhin, pa thirrë Taulant Ballën, nuk bën asgjë tjetër vetëm provon kapjen.  

Balla nxori njerëzit me karta dhe lista votimi duke shpërndarë paratë.

Unë nuk jam për hetime të njëanshme, por hetime të vërteta.

Nuk mundet që njëri të jetë nën ligjin, e tjetri mbi ligjin.

Ku shkoi Alfred Shehaj

A është në SPAK sot ai?

Si mund t’i besohet SPAK-ut?

Nuk mund ta mohoj se ka pasur ombrellë politike aty”-tha ndër të tjera Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga