LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Trafiku në Tiranë/ Rama “zgjohet” tek Unaza e Madhe

13 Korrik 2022, 08:37, Politikë CNA
Trafiku në Tiranë/ Rama “zgjohet” tek Unaza e Madhe
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është zgjuar ditën e sotme me disa pamje nga Unaza e Madhe e Tiranës.

Rama ka njoftuar se kanë përfunduar 5 tunelet në nyjën kryesore të ish-sheshit "Shqiponja" dhe nënkalimit te zona e Astirit.

Kreu i qeverisë pretendon se këto tunele kanë lehtësuar ndjeshëm trafikun si në hyrje dhe në dalje të Tiranës.

Mirëmëngjes dhe me këtë video nga Unaza e Madhe e Tiranës, ku tanimë kanë përfunduar 5 tunelet në nyjën kryesore të ish-sheshit Shqiponja dhe nënkalimit te Zona e Astirit, falë të cilave trafiku është lehtësuar ndjeshëm si në hyrje dhe në dalje të Tiranës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga