LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ti mbylle, se ke konflikt interesi”/ Kryemadhi "përplaset" me juristin e PS, për inceneratorët

3 Prill 2023, 22:49, Politikë CNA

“Ti mbylle, se ke konflikt interesi”/ Kryemadhi

Një përplasje ka ndodhur mes deputetes Monika Kryemadhi dhe juristit të PS-së, Plarent Ndreca. Gjatë kohës që deputetja po fliste për faktet e aferës së inceneratorëve, juristi e ka ndërprerë disa herë.

Kryemadhi i është kundërpërgjigjur menjëherë, duke e akuzuar për konflikt interesi mes Ndrecës dhe inceneratorëve.

Deputetja është shprehur se ka qenë Sekretar i Përgjithshëm në ministrinë e Mjedisit, pas Alqi Bllakos, gjë e cila është pranuar nga ana e juristit Ndreca.

Debati:

Kryemadhi: Nuk të jap llogari ty, e dyta, mos fol. Ti ke konflikt me inceneratorët. Ti ke qenë inspektor i lartë i mjedisit

Ndreca: S’kam qenë kurrë.

Kryemadhi: Ti ke konflikt interesi, ti mbylle se ke problem.

Ndreca: Nuk kam!

Kryemadhi: Ti mbylle, se ke problem.

Ndreca: Çfarë do të thuash se ke qenë sekretar i përgjithshëm?

Kryemadhi: Ke qenë sekretar i përgjithshëm. Pas Alqi Bllakos ke qenë sekretar i përgjithshëm?

Ndreca: Po!

Kryemadhi: Po, mbylle atë punë./CNA.al

Lajmet e fundit nga