LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Spartak Ngjela hedh hije dyshimi/ Ku i gjetën këta vilat 10 milionë dollarë politikanët

4 Korrik 2023, 21:29, Politikë CNA
Spartak Ngjela hedh hije dyshimi/ Ku i gjetën këta vilat 10
Avokati Spartak Ngjela

Dyshime të forta janë ngritur këtë mbrëmje nga avokati Spartak Ngjela për kryeministrat, ish-kryeministrat, zv.kryeministrat dhe ministrat.

Ngjela tha në një intervistë televizive se të gjithë eksponentët e politikës janë përfshirë në korrupsion.

Ai pretendon se në të kundërt, politikanët nuk do të kishin vila 7 milionë dollar apo 10 milionë dollarë.

Avokati kërkoi që SPAK të hetojë në nivele të larta dhe të mos trembet nga kërcënimet.

“Kur korrupsioni ka qenë fenomen, kanë futur duart të gjithë. SPAK-u duhet të shkojë në nivele të larta. Ku i gjetën këta vilat? Kanë vila nga 7 milionë dollarë. Jeni në vete apo nuk jeni në vete? Nuk i ke parë ti? Kanë vilka nga 10 milionë dollarë, nga 7 milionë dollarë. Ku i kanë gjetur këta, ministra, kryeministra, zv.kryeministra? Çbën SPAK-u? E tha ambasadorja amerikane, janë të trembur. Mori fund loja, çfarë e zgjat muhabetin ti, i kanë kërcënuar. Çdo bëjmë? Nuk e di, ja të shohim”, theksoi Ngjela./ CNA.al

Lajmet e fundit nga