LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha zbaton urdhrin e Ballës/ Merr të vetët dhe ikën në ceremoninë e pritjes së Bill Clintonit

3 Korrik 2023, 18:50, Politikë CNA

Basha zbaton urdhrin e Ballës/ Merr të vetët dhe ikën

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i kërkoi PD-së së vulës të marrë pjesë në ceremoninë e pritjes së ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton, i cili ndodhet në Tiranë.

Urdhrit të Ballës në Kuvend, i është përgjigjur menjëherë kreu i dorëhequr i PD-së, Lulzim Basha.

Ky i fundit është shfaqur në ceremoninë e pritjes para Kryeministrisë që pritet të fillojë pas pak çastesh.

Basha nuk ka shkuar i vetëm, por pas tij ka marrë edhe disa deputetë të PD-së së vulës.

Të pranishëm në ceremoni janë edhe Dhurata Çupi, Jorida Tabaku, Oriola Pampuri, Arbi Agalliu,Enkelejd Alibeaj, Agron Gjekmarkaj dhe Seladin Jakupllari.

Ashtu siç edhe pritej, Basha nuk e ka vënë në mëdyshje urdhrin e Taulant Ballës, por e ka zbatuar menjëherë atë./ CNA.al

Basha zbaton urdhrin e Ballës/ Merr të vetët dhe ikën

Lajmet e fundit nga