LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD e vulës “në hall”/ Bardhi e pranon: Situata ku ndodhemi është e vështirë

25 Mars 2023, 17:37, Politikë CNA

PD e vulës “në hall”/ Bardhi e pranon: Situata ku ndodhemi

Gazment Bardhi ka folur pas takimit të PD-së së përçarësve ditën e sotme ku është shprehur se është konsultuar lidhur me vendimarrjen që do të marrë Kryesia.

Në një intervistë për gazetaren Nisida Tufa, Bardhi tha se PD ndodhet në një situatë të vështirë pasi vendimi i PD-së do të jetë vendimtar sipas tij për fatin e vendit.

"U konsultuam për vendimmarrjen që duhet të marrë kryesia.
PD ndodhet përballë një vendimmarrje të vështirë edhe sepse debati që ka përshkruar zhvillimin brenda PD në vitin e fundit, ka krijuar një klimë të papërshtatshme për zgjedhjet lokale. Çdo vendim i PD, që historia e thërret në një vendim të rëndësishëm, do përcaktojë fatet e vendit, pasi nëse ripërsëriten skenarë që po nxiten nga grupimi i zotit Berisha për t’i kthyer “lokalet” në përplasje mes demokratësh, dmth të favorizosh Ramën. Duhet që nën përgjegjësinë për vendin , Kryesia të marrë vendimet e veta”, tha ai.

Për sa i përket përplasjeve dhe qëndrimit të tij brenda grupit për kandidatët “e vulës” ai e ka pranuar sërish se ndodhen në një situatë të vështirë.

"Nuk e kam publikuar një qëndrim timin sepse kam pritur të dalë PD me një vendim. Do kemi lirinë time të them qëndrimin tim e do respektoj vendimet e institucioneve të partisë, por situata ku ndodhemi është e vështirë. Nuk kam folur sepse nuk ka përfunduar procesi i konsultimeve. Do kem qëndrimin tim final kur të ketë përfunduar procesi. Unë kam analizuar situatën ku ndodhet sot PD, skenarët që secili nga kolegët ka diskutuar në secilën mbledhje, secili version ka avantazhet e disavantazhet e veta dhe çdo skenar po peshohet për t’i shërbyer interesit të PD dhe Shqipërisë", shprehet Bardhi./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga