LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vendoret”/ PD e “vulës”, 17 kandidatë për 61 bashki

25 Mars 2023, 13:50, Politikë CNA
“Vendoret”/ PD e “vulës”, 17 kandidatë
Enkelejd Alibeaj, kryetari i komanduar i PD-së

Teksa kanë mbetur vetëm dy ditë që partitë politike të dorëzojnë listat me kandidatët për kryetar bashkie për zgjedhjet e 14 Majit, Enkelejd Alibeaj nga 61 bashki ka nxjerrë vetëm 17 kandidatë për kryetarë bashkie për PD e “vulës”.

Ndërkohë në vijim pritet që të nxjerrë dhe të tjerë.

Më shumë se kandidatë të demokratëve dhe elektoratit, në fakt janë kandidatët e nxjerrë nga Alibeaj për interesat e tij dhe pazaret me kryeministrin Edi Rama.

Lista me emrat e kandidatëve të nxjerrë nga Enkelejd Alibeaj.

Ibrahim Bruka- Vorë

Gjergj Gjata- Korçë

Skënder Muç- Sarandë

Bujar Vreto-Librazhd

Eriselda Zotaj Çelaj-Fier

Genc Doçi-Kurbin

Pranvera Rizai- Patos

Klomentina Drini- Vau i Dejës

Ilirjan Koxhaj- Kuçovë

Sandër Marku- Lezhë

Naim Gazidede- Dibër

Bilbil Bajraktari- Kamëz

Florian Qama- Poliçan

Sabah Sheta- Krujë

Agron Kapllanaj- Mallakastër

Dritan Sula-Dimal

Mark Ruçi- Mirditë./ CNA

Lajmet e fundit nga