LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuli i PD-së kërkon të bëhet Sekretar i Përgjithshëm

30 Maj 2022, 12:01, Politikë CNA

Nuli i PD-së kërkon të bëhet Sekretar i

Me sa duket, Muli vazhdon të valëvitet si flamur në Partinë Demokratike. I shpallur besniku i doktorit, tashmë po kërkon shpërblimin.

 

Megjithëse u votua në Këshill Kombëtar dhe nuk doli dot i pari, sepse shpresonte të dilte i pari për të kapur postin e Sekretarit të Përgjithshëm në PD.

Muli që zakonisht në korridore e thërrasin Nuli, sepse nuk di të bëjë gjë tjetër veçse të serviloset pas doktorit, është një nga shkaqet kryesore që PD-ja doli në Opozitë në vitin 2013.

Sepse qartazi duhej të ikte nga pushteti se të gjithë flamujt i tundte Muli.

Muli te selia e deri te Ministri i Brendshëm, një çmenduri tjetër e doktor Berishës që e kuptoi me vonesë. Por pushteti kishte marrë rrokopujën, tashmë po ikte me Mulin Ministër të Brendshëm.

Sot, Muli kërkon të riciklohet, kërkon të bëhet dyshi i PD-së , të bëhet sekretar i përgjithshëm, pasi manipuloi Këshillin Kombëtar.

Edhe pse e bëri atë, sërish nuk e votuan të gjithë. Kam marrë shuma vota, patjetër, por kjo për shkak se është servili i Berishës, por PD me një Sekretar të Përgjithshëm si Muli do të shkonte fiks siç shkon Nuli.

Me një Mul që është nul çfarë mund të presësh nga Partia Demokratike. E rithemeluar ose jo, gjithkush ka kontributet e tij, gjithkush duhet të votohet patjetër, por nuk do të ketë një PD me një Mul që është thjesht një nul./CNA.al

Lajmet e fundit nga