LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Garda bllokon opozitën/ Bardhi sherr në Kuvend: Ku është ajo mashtruesja?

20 Nëntor 2023, 09:49, Politikë CNA

Garda bllokon opozitën/ Bardhi sherr në Kuvend: Ku është ajo

Të shtunën, kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, nxori një foto dhe denoncoi se kryeparlamentarja Lindita Nikolla kishte urdhëruar Gardën e Republikës të izolonte Kuvendin për seancën e kësaj të hëne.

Në disa media doli një reagim nga Kuvendi, ku thuhej se një urdhër i tillë nuk ekziston. Por mëngjesin e sotëm Garda kishte rrethuar Kuvendin dhe kontrolloi të gjithë deputetët e opozitës.

Gjithashtu në sallën e seancës, Garda është vendosur sipas skemës që kishte publikuar më parë Bardhi.

Kjo ka nervozuar kreun e grupit të PD-së, i cili pati “përplasje" me Gardën dhe hodhin akuza ndaj Nikollës.

“Ku është ajo mashtruesja që tha nuk ka urdhër Garde për t'u rreshtuar kështu? Ku është ajo mashtruesja? Ku është ajo mashtruesja?”, tha Bardhi në Kuvend./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga