LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e Berishës/ Ramën do ta këpus në mes

31 Tetor 2022, 21:37, Politikë CNA
Deklarata e Berishës/ Ramën do ta këpus në mes
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

“Rama këputet në mes!” Kështu u përgjigj kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, teksa është pyetur nëse strategjia që po përdor opozita është e duhura.

Berisha tha se koha do e provojë këtë, pasi pretendon se kryeministri Edi Rama po shkel çdo parim dhe çdo rregull në këtë vend.

“Ta them unë ty, Rama këputet në mes, Rama këputet në mes dhe koha do e provojë këtë. Rama po shkel çdo parim dhe çdo rregull në këtë vend. Atëherë do të përballet me qytetarët. Para syve të gjithë botës, ai funksionon përsëri… përsëri ju shihni shtetin elektoral, përsëri ju shihni një drejtësi që kontrollohet dhe poshtërohet në mënyrë të përditshme, përsëri ju shihni të gjitha këto. Atëherë cfarë ka ky. Atëherë po të them. Tani kemi filluar ne. Tani fillojmë ne, e kemi nisur përsëri për parime këtë”, u shpreh ai në emisionin “Now” me Erla Mëhillin.

Lideri i demokratëve përsëriti edhe njëherë se Ramën do ta këpusë në mes si plep të kalbur.

“Rama këputet në mes si plep i kalbur, ja ta them unë ty dhe koha do ta provojë, Rama këputet në mes si plep i kalbur. Do ta këpusin opozita dhe qytetarët. Ka një kufi. Në çdo gjë ka një kufi”, theksoi Berisha./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga