LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për para ruse/ Monika Kryemadhi: Do bëj padi për nxjerrjen e të dhënave personale

3 Prill 2023, 23:07, Politikë CNA

Akuzat për para ruse/ Monika Kryemadhi: Do bëj padi për nxjerrjen

Deputetja Monika Kryemadhi teksa ka folur për akuzat ndaj saj për financime nga paratë ruse, tha se do të bëjë një kallëzim për nxjerrjen e të dhënave personale në dokumenta.

Monika Kryemadhi shtoi se akuzat ndaj saj janë të rreme dhe çështja po përdoret politikisht. Me tej deputetja i bëri thirrje SPAK-ut që siç heton pasurinë e Kryemadhit, të hetojë edhe burimet financiare të “Top Channel”.

Kryemadhi theksoi se do t’i drejtohet edhe me padi penale për falsifikim dhe përdorim të të dhënave e saj personale.

“Në deklaratë, unë i kam bërë thirrje SPAK që të hetojë Monika Kryemadhin, Top Channel dhe përveç kësaj, siç heton pasurinë e Kryemadhit, të hetojë edhe burimet financiare të Top Channel, të cilët jo vetëm furnizohen financiarisht deh kush janë personat për të cilët kanë dokumente. Këtu nuk është thjesht çështje shpifjeje, sepse unë do t’i drejtohem edhe me padi penale për falsifikim dhe përdorim të të dhënave të mia personale,” tha Monika Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga