LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gurra popullore: Del në treg CD-ja e re e grupit “Këngët e bilbilit”

3 Korrik 2022, 11:14, Opinione Lutfi Dervishi
Gurra popullore: Del në treg CD-ja e re e grupit “Këngët e
Edi Rama dhe grupi “Këngët e bilbilit”

Gurra popullore:

Del në treg CD e re e grupit “Këngët e bilbilit” me titujt:

1. Open Balkanë me tri kapedanë.

2. Ura e Bunës matanë, me Edin e Dritanë.

3. Everestin kemi kapur, po bën pun Ballkan i Hapur.

4. Prit Europë se po vij, ah sa halle paske ti.

5. Europa na refuzon, Edi Rama i gozhdon.

6. Në orën 12 të natës, seç u mblodh bordi i naftës.

7. Nga Ksamili në Palasë, resorte e hotele pa masë.

8. Krimi si miu te çarku që kur u krijua SPAKU.

9. Evropa u be zilike, pë rritjen tonë ekonomike.

10. Nje kroçere e paparë, mbërrin në të bukurën Himarë

11. Bregdetas mos u qani, se për ne mendon Damiani!

12. Tirana jonë ekologjike me taksi elektrike!

13. Burgu i Reçit, burg tamam, me standart europian.

14. Mirëqenie me shumë vlera, me koncesione e PPP-ra.

15. Vu paratë e Miletit, mu të trau i Shefqetit!

16. Kanabis legal në lëmë, qeverinë mbi kokë e vëmë

17. Tani që legalizohet leku, nxirri paratë nga dysheku.

18. Në garë jemi me diellin, kullat tona shpojnë qiellin.

19. Erdhi dita historike, nuk ka më qese plastike.

20. Gëzon toka arbërore nga mrekullia satelitore!

21. Nuk është shkencë e zotërinjve, por Akademi e barinjve.

22. Qeveri moj jarane, na mbushe me bujtina e hane.

23. Natua bën gjumë rehat, se ka Nikon aleat.

24. Policia jonë rrogore, me makina me mendore(makinat inteligjente)

25. Nga kriza nuk kemi frike, me investitore strategjike.

26. Me rrogat e pensionet e sakta, nuk pyesim për çmimet e larta.

27. Në të zëntë telash virania, drejtohu te e-Albania.

28. Çupat tona rishtari, mësojnë shkollë në qeveri.

29. Librat e shkollës, bukuri e shtuar, i merr vesh veç ai qe i ka shkruar.

30. S’është fenomen, por aksident, biznesmenë me precedent.

31. -Nga media frikë mos kini, po bën punë riedukimi!

32. -Kemi lopë e viça pjellim, tokën s'kemi pse e mbjellim!

33. -Mos kujtoni se haruam, me këngë mandatet parashikuam.

34. -Kur del ti na ndrit shtëpitë, o sa mirë pa opozitë

35. -Shqipëria ec mbi mina, ne na do gjithë Ukraina…

36. O Sali mos na shih vëngërr, s’bëhesh dot tri herë dhëndërr.

37. 7 i 7 -ti në orën 7 o Sali do të dështosh prap.

38. Lul Basha nuk po fle gjumë, për Salinë përgatit sulmnë.

39. 4 korriku kryedita, ka lind Edi e Amerika.

40. Edi Rama s’e ngrys ditën, pa e ndrequr dhe opozitën.

10:31 Opinione Lutfi Dervishi

Lajmësi nuk ka faj…

Një gazetar i bëri një pyetje shumë të vështirë ish-se...

17:39 Opinione Ylli Dylgjeri

Xhaçka gjallon!

U be e disata here qe zonja Xhacka, here me miqesi, he...

09:05 Opinione Erion Dasho

Shteti, kundër mjekut

Keqtrajtimet e shtetit Rilindas ndaj qytetarëve të tij...

09:20 Opinione Ditmir Bushati

Më shumë siguri!

Me Samitin e NATO-s në Madrid, Aleanca transatlantike po p...

Lajmet e fundit nga