LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Popull servil e pa shtyllë kurrizore!

2 Korrik 2022, 20:50, Opinione Mentor Kikia
Popull servil e pa shtyllë kurrizore!
Mentor Kikia

Gjithnjë e më shumë binden, fort madje, se në këtë vend punët kanë ecur mbrapsht jo për faj të udhëheqësve.

Është populli!

E di që do më kritikoni, por unë them sërish me bindje se është populli.

Me popull servil, lapangjoz e pa shtyllë kurrizore nuk mund të gjesh. Nuk ka ngelur udhëheqës, mashtrues e delenxhi pa i kënduar këngë, me saze, me iso, me cifteli, me daulle….

I kënduam Enverit dhe Mehmetit sa na doli rryli i fytit. Më pas Fatos Nanos, Sali Berishës, Ilir Metës, Sudës e Rrapush Xhaferrit. Ka 10 vjet që i këndojmë Edi Rames. Për cdo km rrugë që bën e për cdo kanal që pastrohet ka nga një këngë.

Madje ia kënduan një edhe Erdoganit, xhaxhait tonë të madh.

Sot i kanë kënduar këngë Ramës, Belindës dhe Damianit për lotin e parë të rrugës Kardhiq-Delvinë.

Janë edhe tre lotë(segmente), bëni gati këngët e tjera o fyej.

Ne më gjeni një popull të dytë si ky, une mbyll gojën, sytë dhe hundët.

Kënga kushton shumë - thotë Kadareja diku. Ndërsa në ta këndojnë edhe për një byrek me dhallë.

Une përfundimisht them se ne meritojmë jo të vidhemi e të shtypemi. Por udhëheqesit mund të na vijnë derë me derë e të na pshurrin mëngjes për mëngjes./CNA.al

Popull servil e pa shtyllë kurrizore!

10:31 Opinione Lutfi Dervishi

Lajmësi nuk ka faj…

Një gazetar i bëri një pyetje shumë të vështirë ish-se...

17:39 Opinione Ylli Dylgjeri

Xhaçka gjallon!

U be e disata here qe zonja Xhacka, here me miqesi, he...

09:05 Opinione Erion Dasho

Shteti, kundër mjekut

Keqtrajtimet e shtetit Rilindas ndaj qytetarëve të tij...

09:20 Opinione Ditmir Bushati

Më shumë siguri!

Me Samitin e NATO-s në Madrid, Aleanca transatlantike po p...

Lajmet e fundit nga