LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Amnistia fiskale, emergjencë kombëtare

2 Korrik 2022, 21:30, Opinione Kreshnik Spahiu
Amnistia fiskale, emergjencë kombëtare
Kreshnik Spahiu

- Dyfishon qarkullimin bankar.

- Dyfishon investimet në vend.

- Dyfishon konsumin.

- Formalizon të ardhurat e 1 milion emigrantëve që punojnë pa leje qëndrimi në BE dhe SHBA e ku nuk u lejohet llogari bankare jashte.

- I mundëson 1 milion emigrantve që paguhen në KESH, të hapin llogari në Shqipëri.

- Mbledh 20% - 40% të parave të diasporës.

- Forcon biznesin vendas.

- Paraja e groposur do taksohet dhe formalizohet.

- Buxheti i shtetit do rritet.

- Tërheq paratë e biznesmenve dhe oligarkëve shqqiptarë nga bankat e huaja në bankat e Shqipërisë.

- Zhbllokon krizën e sektorit të ndërtimit.

- Diferencon paratë informale, nga paratë e krimit.

- Zhvleftëson pastrimin e parave të pista.

- Rrit konkurrencën dhe hap tregun.

Në çdo vend të botës, populli kërkon Amnisti Fiskale, por shteti heziton, ndërsa në Shqipëri ndodh e kundërta. Njerzit hezitojnë…..

Izolimi dhe padituria një problem serioz për shoqërinë.

Shqipëria e ka emergjencë kombëtare amnistinë fiskale, përpara se të hapen negociat në BE, e cila do e pengojë shtetin ta realizojë këtë hap pro interesit kombëtar.

Shqipëria ka më shumë banka greke se shqiptare.

Bankat e huaja mbledhin paranë e shqiptarëve.

Koha që 10 milion shqiptar të kenë:

ALBANIAN NATIONAL BANK

10:31 Opinione Lutfi Dervishi

Lajmësi nuk ka faj…

Një gazetar i bëri një pyetje shumë të vështirë ish-se...

17:39 Opinione Ylli Dylgjeri

Xhaçka gjallon!

U be e disata here qe zonja Xhacka, here me miqesi, he...

09:05 Opinione Erion Dasho

Shteti, kundër mjekut

Keqtrajtimet e shtetit Rilindas ndaj qytetarëve të tij...

09:20 Opinione Ditmir Bushati

Më shumë siguri!

Me Samitin e NATO-s në Madrid, Aleanca transatlantike po p...

Lajmet e fundit nga