LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit/ Performojnë sonte Albina dhe Familja Kelmendi

11 Maj 2023, 21:09, Lifestyle CNA
Nis gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit/ Performojnë sonte Albina
Albina dhe Familja Kelmendi

Vetëm pak minuta më parë ka nisur nata e dytë e gjysmëfinales së Eurovision 2023, në të cilën do të performojë edhe Shqipëria.

Kjo natë e dytë gjysmëfinaleje nisi me muzikë dhe kartolina nga vende të ndryshme pjesëmarrëse në koncertit më të madh të muzikës.

Sonte do të performohen 16 këngë nga vende të ndryshme në skenën e M&S Bank Arena në Liverpool, në Britaninë e Madhe.

Konkretisht në skenë do të ngjiten artistët nga Danimarka, Armenia, Rumania, Estonia, Belgjika, Qipro, Islanda, Greqia, Polonia, Sllovania, Gjeorgjia, San Marino, Austria, Shqipëria, Lituania dhe Australia.

Shqipëria do të përfaqësohet nga Albina dhe Familja Kelmendi me këngën “Duje” me numrin 14, e cila pritet të përformojë në orën 22:10 me orën lokale.

Votimit i publikut bëhet i mundur rreth orës 22:24 me orën lokale.

10 vendet që kaluan gjysmëfinalen e parë që ishin Kroacia, Moldavia, Zvicra, Izraeli, Finlanda, Çekia, Portugalia, Suedia, Serbia, Norvegjia. Ndërsa 6 vendet si Franca, Italia, Anglia, Gjermani, Spanja dhe Ukraina shkojnë automatikisht në finale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga