LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkëshorti i Rita Orës blen vilë luksoze në vlerë afro 10 milionë euro

28 Tetor 2023, 21:54, Lifestyle CNA

Bashkëshorti i Rita Orës blen vilë luksoze në vlerë

Bashkëshorti i Rita Orës, regjisori Taika Waititi, ka investuar në blerjen e një sipërfaqe prej 10.5 milionë dollarësh (9.9 milionë euro) buzë detit në Point Chevalier, Auckland.

Shtëpia trekatëshe 336 metra katrorë me katër dhoma gjumi dhe katër banjo në majë shkëmbi ndodhet në një seksion 620 metra katrorë dhe ka pamje nga Waitemat? në Gadishullin Te Atat? dhe Hobsonville Point.

Shtëpia është ndërtuar në vitet 1990 dhe është rinovuar gjerësisht shtatë vjet më parë. Rinovimi përfshinte një pishinë, kuzhinë dhe banjo të reja dhe një studio të pavarur mbi garazh.

Shtëpia e tij e re nuk është shumë larg vendit ku ai filmoi sezonin e dytë të serialit të tij, “Our Flag Means Death” në Studion “Film Kumeu”.

Waititi, i cili u martua me yllin shqiptar të muzikës pop, Rita Ora në Los Angeles në gusht të vitit të kaluar, ka një stil jetese luksi, dhe çifti udhëtojnë vazhdimisht midis Australisë, ShBA-së, Mbretërisë së Bashkuar dhe Evropës.

Në anë tjetër, Rita Ora, 32 vjeçe, ka një shtëpi në stilin viktorian në lagjen “Primrose Hill” të Londrës Veriore./ CNA

Lajmet e fundit nga