LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali përfshin policinë e Rendit dhe Bashkiake/ Dy efektivët u merrnin paratë me dhunë të rinjve

26 Nëntor 2022, 10:32, Kronika CNA
Skandali përfshin policinë e Rendit dhe Bashkiake/ Dy efektivët u
Foto ilustruese

Një rast skandaloz ka përfshirë policinë e Rendit dhe Policinë Bashkiake. 

Dy efektivë policie kanë abuzuar me detyrën, duke ndaluar të rinjtë, të cilëve u kanë marrë me forcë një shumë parash në zonën e liqenit artificial.

Efektivët e arrestuar janë S. M., 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe S. C., 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me specialistët e Drejtorisë Rajonale të AMP-së, ndaluan shtetasit:

- S. M., 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe S. C., 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1, të dy shtetasit banues në Tiranë.

Këta shtetas dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash, shtetasve F. V., dhe F. D., në zonën e liqenit artificial, të cilët kanë depozituar kallëzim në Komisariat.

Pas punës hetimore të kryer është bërë e mundur dhe zbardhja e ngjarjes dhe vënia në pranga e 2 shtetasve të mësipërm", thuhet në njoftim. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga