LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Artan Hoxha zbulon skandalin/ Si u la i lirë kolumbiani i kokainës në Fier

25 Nëntor 2022, 15:04, Kronika CNA
Artan Hoxha zbulon skandalin/ Si u la i lirë kolumbiani i kokainës
Artan Hoxha

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur lidhur me operacionin në Fier, ku u kapën 430 kilogramë kokainë.

Ai u shpreh se autoritetet shqiptare kanë vënë nën monitorim shtetasit kolumbianë që kanë ardhur gjatë këtyre muajve në Shqipëri dhe se një i shpallur në kërkim kishte hyrë në territorin shqiptar në mënyrë të rregullt.

Hoxha u shpreh për "ABC" se njëri nga dy kolumbianët e shpallur në kërkim për kokainën e gjetur në Fier, është ndaluar në të kaluarën nga policia shqiptare.

Por ai është lënë i lirë, në mënyrë që të vëzhgoheshin lëvizjet e tij, dhe për të zbuluar lidhjet e bashkëpunimit mes shqiptarëve dhe kolumbianëve për drogën.

Pavarësisht lëvizjes "taktike" të drejtësisë shqiptare për lirimin e tij, ky personazh i botës së krimit është i lirë dhe aktualisht është i shpallur në kërkim./CNA.al

Lajmet e fundit nga