LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpërndanin drogë GHB në Dhërmi/ Kapen dy turistët nga Anglia

10 Qershor 2023, 15:59, Kronika CNA
Shpërndanin drogë GHB në Dhërmi/ Kapen dy turistët nga
Droga e sekuestruar

Dy turistë nga Anglia, të cilët kryenin veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta në Dhërmi, janë vënë në pranga nga policia.

Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale G. S., 38 vjeç dhe R. B., 28 vjeç, të dy banues në Londër.

Ata u arrestuan në flagrancë, në sajë të operacionit të koduar “Parts 6”.

Gjatë kontrollit fizik dhe atij të ambienteve ku këta shtetas ishin akomoduar, shërbimet e Policisë gjetën një sasi lëndë narkotike të llojit GHB (Gamma- hydroxybutyrate), të ndarë në 37 doza, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 2 aparate celulare.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta 2 shtetas kishin ardhur si turistë nga Anglia në Dhërmi, dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin, shpërndanin lëndë narkotike në doza, në këtë zonë bregdetare, kryesisht për turistët e tjerë, në lokalet e natës dhe në aktivitetet e ndryshme të argëtimit që zhvillohen në bregdet, gjatë sezonit turistik.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga