LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i Pjerin Xhuvanit/ Shtyhet sërish seanca ndaj Arbër Paplekajt

16 Shtator 2022, 10:41, Kronika CNA
Ekzekutimi i Pjerin Xhuvanit/ Shtyhet sërish seanca ndaj Arbër
Foto ilustruese

Është shtyrë për herë të dytë brenda javës seanca gjyqësore ndaj Arbër Paplekajt, që akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, më 21 prill të një viti më parë.

Gjyqi ndaj Paplekajt dhe të pranishmëve të tjerë në atë që është cilësuar si “masakra e Elbasanit” është shtyrë për shkak se avokatët kanë kërkuar të njihen me dosjen hetimore.

Prokuroria mbylli hetimet më 25 korrik dhe dërgoi për gjykim dosjen e Paplekës, i cili akuzohet për vrasje, ndërkohë hetimet vijojnë për Kelmend Xhaferin për akuzën e vrasjes dhe për policin Riza Mujaj për shpërdorim detyre.

Për gjithë anëtarët e strukturës për mbrojtjen e votës, Arjan Hoxha, Erjon Demushi etj, është pushuar akuza e heqjes së paligjshme të lirisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga