LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedi në Elbasan/ I riu humb jetën në llixha

16 Shtator 2022, 08:17, Kronika CNA
Tragjedi në Elbasan/ I riu humb jetën në llixha
Foto ilustruese

Një 34-vjeçar është asfiksuar në ujërat termale të llixhave në Elbasan dhe për pasojë ka humbur jetën.

Viktima është Alban Pashollari. Atij iu dha ndihma e parë në spital, por nuk mundi të mbijetonte.

Mësohet se ai ka qenë në shoqërinë e një miku të tij. Ata kanë udhëtuar nga Tiranë, drejt Elbasanit dhe kur janë afruar pranë llixhave kanë hyrë për t'u larë, edhe pse vaskat ishin të mbyllura.

Raportohet se dy të rinjtë i kanë hapur vetë rubinetat e vaskave për t’i mbushur ato me ujë termal.

Fillimisht i riu nga Tirana ka humbur ndjenjat dhe është dërguar në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga