LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

34-vjeçari ndërroi jetë në llixhat e Elbasanit/ Shoku i tij zbulon si ndodhi ngjarja

16 Shtator 2022, 08:36, Kronika CNA
34-vjeçari ndërroi jetë në llixhat e Elbasanit/ Shoku i
Foto ilustruese

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e Elbasanit, ku një 34-vjeçar ka humbur jetën pasi është asfiksuar në ujërat termale të llixhave.

Shoku, i cili e shoqëronte, ka treguar që po lëviznin me një mjet, të cilin e parkuan në rrugë dhe rreth orës 22:00 shkuan pranë hotelit ku qëndrojnë personat që kanë nevojë për ujërat termale. 

Ndonëse nuk ishin klientë në hotel, dy djemtë zgjodhën të qëndronin jashtë. Ata hapën rubinetin vetë për të mbushur pishinat e jashtme me ujëra termalë.

“Hëngrëm darkë në Tiranë dhe u nisëm për në llixhat e Elbasanit. Rrugës morëm birrë dhe hymë në ambientet e hotelit, ku filluam të laheshin.

Shkova për të thërritur Albanin, e shoh në gjendje gjumi. Aty më kap paniku dhe filloj të bërtas. Tentova t’i jepja ndihmën e shpejtë, ndërkohë që u njoftua dhe ambulanca”, tha i riu./CNA.al

Lajmet e fundit nga