LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha hedh hije dyshimi/ Jam i sigurt që mediat patën filmime shumë më të mira të 21 janarit

20 Janar 2023, 18:38, Kronika CNA
Artan Hoxha hedh hije dyshimi/ Jam i sigurt që mediat patën filmime
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka hedhur hije dyshimi për ngjarjen e 21 janarit të 2011-ës, ku u vranë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” 4 protestues.

Hoxha tha në një intervistë me gazetarin Thimi Samarxhiu mediat kanë pasur pamje shumë më të mira sesa ato që publikoi vetë gazetari.

Ai theksoi se nuk e di arsyen se përse nuk janë publikuar ato pamje.

“Jam shumë i sigurt që mediat tjera kanë pasur filmime shumë më të mira se sa ato që nxorëm ne, nuk e di pse nuk i nxorën, por ndoshta nuk dinin t’i lexonin.

Ajo që nxorëm në 21 janar, duke provuar dhe dokumentuar ndryshe nga sa u tha se vrasjet ishin bërë nga protestuesit, vërtetuam që vrasjet u bënë nga armë të pushtetit. Me fshirjen e provave bëri që më vonë të ishte e vështorë të shkohej te vrasësit. Ne vërtetuam që vrasjet i bëri garda.

Media në 21 janar konfirmoi pse është pushtet i katërt, se ruan dhe zbulon krimin e shtetit dhe mbron qytetarët”, deklaroi gazetari./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga