LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

1 vit e gjashtë muaj burg, për komisioneren e Vettingut/ SPAK-u shpall pretencën për Etleda Çiftjan

12 Shtator 2022, 12:26, Kronika CNA

1 vit e gjashtë muaj burg, për komisioneren e Vettingut/ SPAK-u shpall

SPAK-u ka shpallur pretencën për anëtaren e Komisionit të Vettingut, Etleda Çiftja.

SPAK-u i ka kërkuar GJKKO-së të dënohet me një vit e gjashtë muaj burg.

Por për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi ulet në një vit burg.

Gjithashtu SPAK-u ka kërkuar që dënimi të konvertohet në shërbim prove.

Komisionerja e Vettingut ka gënjyer në lidhje me burimin e parave në blerjen e një apartamenti dhe dy parcelave tokë me sipërfaqe rreth 5 mijë metra katrorë.

Çiftja u kallëzua në SPAK nga gjyqtarë dhe prokurorë të cilët janë shkarkuar me vendime të saj, pikërisht se kanë pasur problem me pasurinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga