LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhi të dendura në Nju Jork, vonohen më shumë se 1600 fluturime

17 Korrik 2023, 14:40, Kosova & Bota CNA

Stuhi të dendura në Nju Jork, vonohen më shumë se 1600

Më shumë se 1600 fluturime u anuluan në tri aeroporte kryesore të Nju Jorkut, përkatësisht në Nju Xhersi, në aeroportet John F. Kennedy dhe La Guardia.

Shkak për anulimin e fluturimeve janë stuhitë e dendura të shiut.

Shumica e fluturimeve u anuluan në Nju Xhersi, me rreth 30 për qind e të gjitha fluturimeve që ishin planifikuar.

Shumë pasagjerë humbën bagazhin, raporton "New York Post".

Në aeroportin John F. Kennedy dhe 281 në La Guardia  u anuluan 331 fluturime.

Stuhi, shi i dendur dhe përmbytje goditën pjesën më të madhe të Nju Jorkut.

 

 

Lajmet e fundit nga