LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Radojçiç, “Pablo Escobar" i Rajonit/ Dalin pamjet nga rezidenca superluksoze në Liqenin e Ujmanit

29 Shtator 2023, 14:44, Kosova & Bota CNA
Radojçiç, “Pablo Escobar" i Rajonit/ Dalin pamjet nga
Rezidenca e Milan Radioçiç

Ministri Xhelal Sveçla ka bërë publike pamjet nga rezidenca superluksoze e ish-nënkryetarit të Listës Serbe, si dhe organizatorit logjistik dhe pjesëtar i grupit të agresorëve që sulmuan Policinë e Kosovës, Milan Radojçiç. 

Nga pamjet shihet se rezidenca është e vendosur buzë liqenit të Ujmanit dhe në mes të maleve.

Sveçla e ka quajtur Radojçiçin, “Pablo Escobarin" e Ballkanit, pas publikimit të pamjeve të rezidencës e cila u bastis nga Policia e Kosovës.  

 “Sulmi terrorist me të cilin është ballafaquar Policia e Kosovës në fshatin Banjska të Zveçanit do të hetohet detajisht dhe deri në fund.

Policia e Kosovës në zbatim të urdhëresës së gjykatës, sot është kryer bastistje në banesën e Milan Radojçiq, në vilën tij në Liqenin e Ujmanit, në një aneks/ngrohtore të Spitalit të Mitrovicës si dhe në shtëpinë e Vladimir Radojevic i njohur me nofkën “Mami”.

Ne e kemi dëshmuar edhe me pamje dhe me prova të tjera që udhëheqësi i këtij grupi ishte Milan Radojciq. Edhe nga pamjet që po shihen, dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë “luftëtar lirie” por për një Pablo Escobar të rajonit. Nën maskën e mbrojtësit të qytetarëve ai dhe bashkëpunëtorët e tij u bënë multi milionerë në kurriz të ligjit, shtetit dhe qytetarëve të tjerë.

Prandaj, është e domosdoshme që vatra e krimit e gjithë këtyre viteve në veri të vendit të hetohet së bashku me të gjithë asetet, aparaturën dhe lokacionet e grupit terrorist”, shkruan Sveçla krahas pamjeve./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga