LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pensionisti vret shokun e tij: Më vodhi lekët, hoqa një barrë

16 Shtator 2022, 15:15, Kosova & Bota CNA
Pensionisti vret shokun e tij: Më vodhi lekët, hoqa një
Policia italiane

“Ne ishim miq prej një jete dhe ai më vodhi 400 mijë euro cash. Hoqa një barrë.”

Kjo ishte fjala e 78-vjeçarit, Domenico Gottardelli, nga Bergamo, para grupit të hetuesve. I moshuari akuzohet për vrasjen e mikut të tij Fausto Gozzini.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën e kaluar në kompaninë Class A Energy në Casale Cremasco, kompani e cila ishte në pronësi të të ndjerit. 

Sakaq avokati i 78-vjeçarit, Santo Maugeri, shprehet se:

“Klienti im është plotësisht i vetëdijshëm për atë që ka bërë. Por është i qetë”./CNA.al

Lajmet e fundit nga