LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kurti “dhëmbë për dhëmbë” me Ramën/ “Nuk e takoj nëse nuk vjen për mbledhjen e dy qeverive”

5 Korrik 2023, 10:32, Kosova & Bota CNA

Kurti “dhëmbë për dhëmbë” me Ramën/

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë në datën 6 dhe 7 korrik një tur në vendet e Ballkanit.

Në një deklaratë për mediat kryeministri Albin Kurti është shprehur se nuk do të takojë Ramën nëse nuk bëhet fjalë për mbledhjen e përbashkët të dy qeverive.  

Kurti tha se, i ka kërkuar të realizohet mbledhja e përbashkët e dy qeverive. Kujtojmë se javë më parë Rama anuloi mbledhjen si një masë ndaj Kosovës për situatën në veri.

Kryeministri i Kosovës nuk është tërhequr nga qëndrimi i tij, duke i kthyer kështu kusurin Ramës, duke thënë që nuk do të ketë një takim me Ramën nëse nuk shkon në Kosovë për mbledhjen e dy qeverive./ CNA

Lajmet e fundit nga