LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Protesta për masakrat në 2 shkolla/ Vuçiç kërcënohet me varje

3 Qershor 2023, 20:38, Kosova & Bota CNA

Foto-Protesta për masakrat në 2 shkolla/ Vuçiç

Gjatë protestës në Beograd për 2 masakrat e ndodhura muajin e fundit që sollën vdekjen e 19 personave, qytetarët kanë dhënë një mesazh për presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç. Ata kishin marrë një kukull të ngjashme me presidentin serb dhe e kishin varur.

Protesta properëndimore po mbahet rreth një muaj pas masakrës në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Vraçar. Atje mbetën 8 të vrarë dhe 13 të plagosur për shkak të sulmit nga autori 21-vjeçar, i biri i një oficeri të ushtrisë serbe.

Një tjetër masakër u shënua në një shkollë në Beograd ku një 13 vjeçar vrau 8 shokë të klasës dhe rojën e shkollës ndërsa plagosi disa të tjerë./CNA.al

Foto-Protesta për masakrat në 2 shkolla/ Vuçiç

 

Lajmet e fundit nga