LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës/ Evakuuohen udhëtarët dhe personeli

6 Shkurt 2023, 17:07, Kosova & Bota CNA
Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës/ Evakuuohen
Aeroporti i Prishtinës

Një kërcënim për bombë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ka alarmuar autoritetet në Kosovë.

Mediat kosovare raportojnë se zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, konfirmon kërcënimin, teksa shton se udhëtarët dhe personeli i Aeroportit janë evakuuar.

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcënim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuuar. Ekipet emergjente janë angazhuar në detyrat dhe përgjegjësitë e caktuara”, thuhet në njoftimin e Garës.

Aktualisht ekipet emergjente po punojnë për të menaxhuar situatën dhe për të mos përhapur panik./ CNA.al

Lajmet e fundit nga