LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti tragjik/ Thellohet bilanci, shkon në 2300 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

6 Shkurt 2023, 16:13, Kosova & Bota CNA

Tërmeti tragjik/ Thellohet bilanci, shkon në 2300 numri i viktimave

Tragjedia e rëndë nga tërmeti në Turqi vijon të thellohet më tej.

Siç raportojnë mediat e huaja, bilanci sa vjen e rëndohet më shumë, teksa sipas përditësimeve të fundit numri ka arritur në 2300 viktima.

Duke iu referuar agjencisë së lajmeve AFP, BBC shkruan se 810 prej viktimave janë konfirmuar në Siri.

Kujtojmë se më herët Turqia shpalli gjendjen e jashtëzakonshme pas tragjedisë së rëndë që pësoi vendi./ CNA.al

Tërmeti tragjik/ Thellohet bilanci, shkon në 2300 numri i viktimave

Lajmet e fundit nga