LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Where are the Albanian women?!

2022-09-27 22:09:00, Opinione Brizida Gjikondi
Where are the Albanian women?!
Brizida Gjikondi

Those, those of the civil society, etc., who fight for funds or who will speak on the microphone and who organized the protest, and at that very moment they kill him.

Where are all the women of the world screaming now?

What about the decorative pillow women of the Albanian parliament where they are, those who "will" be remembered for the clothes they wore and never for representing the problems and reality of the Albanian woman.

Where are the ministers, what hole have they entered?

What about the girls and women of the show biz media, the universities where they are..

Are they seeing that the whole world has stood up with tearful eyes from Iran?

A ju thotë gjë emri Mahsa Amini, e vrarë barbarisht 22 vjec sepse i dilte një tufe e bukur flokësh nga perçja, po Hadis Najafi 20 vjec vajza me bishtalec, e vrarë sepse protestonte për Mahsan mbrëmë rrugëve të Iranit e njihni.

Ju që tolloviteni nëpër instagram tik-tok dhe bëni si pata imituese a e dini që jeta dhe emancipimi nuk është vetëm hipokrizi, imitim, intriga, tradhëti, zili, xhelozi, rraqe firmato, çantë 50 mijë euro por ndërkohë shpirti dhe mendja bosh ?!

A e dini që gjetiu simotrat tona po luajnë me mbijetesën e dinjitetit dhe ekzistencës së shpirtit e lirisë ?

A jeni, a jemi pjese e botes së vlerave dhe ne ?

A e ndini ?

A e shihni që mediat, tik toku dhe instagrami po shpërthejnë nga imazhet e protestanëve ne krah të vajzave dhe grave të Iranit.?!

Shumë gra e vajza në mbarë botën po presin flokët në shenjë dhimbje, zije dhe proteste.

The beauty of two leks is not worth it when the soul is blood.

And where are you?!

Are you ?!

Lajmet e fundit nga