LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në krizë/ Kursi i këmbimit, 18 nëntor 2023

2023-11-18 08:33:00, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në krizë/ Kursi i këmbimit, 18 nëntor 2023
Foto ilustruese

Sot më 18 nëntor 2023, dollari amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet me 96 lekë.

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.4 lekë dhe shitet me 119.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 106.4 lekë, ndërsa në shitje me 107.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69 lekë dhe në shitje me 71.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Monedhat e huaja në krizë/ Kursi i këmbimit, 18 nëntor 2023

Lajmet e fundit nga