LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie euro dhe dollari/ Këmbimi valutor 16 nëntor 2023

2023-11-16 07:14:00, Ekonomi CNA
Bie euro dhe dollari/ Këmbimi valutor 16 nëntor 2023
Foto ilustruese

Sot më 16 nëntor 2023, dollari amerikan blihet me 95.6 lekë dhe shitet me 96.7 lekë.

Euro blihet me 103.7 lekë dhe shitet 104.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 188 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 106.9 lekë, ndërsa në shitje me 108.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.7 lekë dhe në shitje me 71.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Bie euro dhe dollari/ Këmbimi valutor 16 nëntor 2023

Lajmet e fundit nga