LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha thirrje socialistëve/ Ramës nuk i dukeni njerëz, por qenie inferiore

2023-03-11 20:19:00, Ekonomi CNA
Berisha thirrje socialistëve/ Ramës nuk i dukeni njerëz, por
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është drejtuar me një thirrje socialistëve nga Korça, ku mbajti një takim me qytetarët.

Berisha tha se kryeministrit Edi Rama socialistët nuk i duken njerëz, por i duken si qenie inferiore.

Për ta argumentuar këtë, kryedemokrati përmendi shpenzimet e Ramës për hotele, udhëtime e darka dhe standartin e jeteës së shqiptarëve.

“Unë i them çdo socialisti; o socialist, këta rilindësit e tu që të marrin votën, këta të mjerojnë ty, dhe ai që shëtit nga një vend në tjetër me avion në dispozicion dhe dhomë gjumi, duke shpenzuar 22 mln euro vetëm udhëtime, atij ti nuk i dukesh njeri, i dukesh një qenie inferiore. Fëmijët e tu, nuk ka asnjë konsideratë për ta se, një njeri me zemër, me ndjenja kur shef njerëzit e tij, kur shef popullin e vet që akoma është në vështirë të mëdha, kur shef varfërinë që rritet çdo vit, kur sheh shqiptarë që braktisin vendin çdo muaj Shqipërinë, nuk i lejojnë kurrë vetes të udhëtojë me avion çarter, me avion me dhomë gjumi, nuk i lejon kurrë vetes të blejë vazo për oborrin e zyrave të tij, 4 mln euro.

There is no prime minister in Europe, or the world, to do such a thing, except for one whom people consider an inferior being. There is no prime minister who receives a salary of 2,500 euros per month and goes out to dinner with 10,000 euros in dinner, he never does it, there is a sense, there is a moral. But why do these people do this, they make them hate the citizens because they steal from them from morning to dinner", he emphasized./ CNA.al

Lajmet e fundit nga