LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Si ndërhyri Rama për të shpëtuar kryebashkiakun e Krujës nga duart e SPAK

30 Mars 2023, 18:51, Denoncim CNA
Denoncimi/ Si ndërhyri Rama për të shpëtuar kryebashkiakun e
Kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi në SPAK

Një denoncim të fortë ka bërë pasditen e sotme kryetari i PD-së, Sali Berisha, teksa foli për thirrjen e kryebashkiakut të Krujës, Artur Bushi në SPAK, dy javë më parë

Gjatë një takimi me qytetarët e Krujës, Berisha tha se Artur Bushi e “shqelmoi” hetuesin që po e hetonte për korrupsion me ndërhyrjen e kryeministrit Edi Rama.

Ai deklaroi se gjatë kohës që kryebashkiaku socialist ishte në SPAK, nxori Ramën në telefon për të shpëtuar nga drejtësia.

“Artur Bushi ‘shqelmoi’ hetuesin se po e hetonte për korrupsion në bashki. E thirrën në SPAK dhe në telefon Edi Rama. Ai rrinte i rrahur, vetëm sepse tentoi të hetonte korrupsionin. Këtu sundon mafia. Prokurori i Përgjithshëm nuk thotë një fjalë, nuk guxon. Sa vetë humbën jetën në Thumanë? Ka vend në botë që hesht para gjëmës që ndodhi. Pallatet ishin shpallur të pabanueshme. U lanë aty gjer sa erdhi tërmeti për t’u marrë jetën. Nuk pati asnjë hetim”, tha ndër të tjera Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga