“Suksese në detyrën e lartë shtetërore”/ Putini, mesazh urimi Bajram Begajt

11 Qershor 2022, 13:26, Aktualitet CNA
“Suksese në detyrën e lartë shtetërore”/ Putini,
Presidenti Vladimir Putin dhe Presidenti i zgjedhur shqiptar, Bajram Begaj

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka përcjellë një mesazh urimi për zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Shqipërisë.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, ambasada ruse në Shqipëri njofton se Putini i ka uruar Begajt suksese në detyrën e lartë shtetërore.

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin, i ka përcjellë urime z.Bajram Begaj për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë dhe i uroi shëndet dhe suksese në detyrën e tij më të lartë shtetërore”, shkruan ambasada ruse./ CNA.al

Lajmet e fundit nga