LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfimet tronditëse/ Çfarë ka deklaruar Nuredin Dumani para se të “hapte thesin”

2 Qershor 2022, 22:54, Aktualitet CNA
Rrëfimet tronditëse/ Çfarë ka deklaruar Nuredin Dumani
Nuredin Dumani

Nuredin Dumani, i penduari i drejtësië, “ka hapur thesin” dhe ka rrëfyer një sërë ngjarjesh të bujshme që kanë ndodhur në vendin tonë.

Gazetarja Klodiana Lala, në një intervistë për "Opinion" deklaroi se fjalia e parë e Dumanit para hetuesve ka qenë: “Unë do të flas, por juve do t'iu duhet të hapni një burg të ri”. Gazetarja po ashtu tha se kontrollet e SPAK-ut janë përqendruar kohët e fundit në tri qytete.

“Nuredin Dumani përballjen e parë me policinë gjyqësore, prokurorë, por edhe zyrtarë të lartë të policisë e ka nisur fjalinë duke thënë: 'Unë do të flas, por juve do t'iu duhet të hapni një burg të ri'. Deklaratat e Nuredin Dumanit janë vetëm maja e ajsbergut. Sot që flasim SPAK-u është fokusuar në tri qytete, Durrës, ku ka ndodhur ekzekutime mafioze dhe mendohet të përfshihen në mënyrë direkte dhe indirekte Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxha, është fokusuar në Lezhë, aty ku mendohet se për vrasjen e Arben Ndokës kanë qenë një grup nga Nikla, dhe në Krujë”, tha ajo./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga