LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje dëbore në Juglindje/ Borëpastrueset në aksion për kriposjen e akseve

7 Dhjetor 2023, 20:34, Aktualitet CNA
Reshje dëbore në Juglindje/ Borëpastrueset në aksion
Foto ilustruese

Këtë mbrëmje Juglindja është pushtuar nga reshjet e dëborës. CNA ka sjellë pamje të shumta duke nisur nga aksi Qukës- Qafë Plloçë, Elbasan-Qafë Thanë, Pogradec, Maliq, ku shihet se po bien reshje intensive dëbore.

Menjëherë borëpastrueset kanë nisur aksionin për kriposjen e akseve nacionale dhe pastrimin e rrugëve, për të shmangur bllokimin dhe rrëshqitjen e automjeteve që lëvizin në këtë aks.

Pritet që reshjet të jenë më intensive në orët në vijim dhe ju bëhet thirrje drejtuesve që të qarkullojnë me kujdes në këto akse.

Sinoptikanët bëjnë me dije se temperaturat pritet të shkojnë në -5 gradë celsius.

Nga reshjet e dëborës janë përfshirë dhe fshatrat e thellë malorë dhe ata turistik të Voskopojës e Dardhës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga