Nis seanca plenare për zgjedhjet e Presidentit të ri

4 Qershor 2022, 18:10, Aktualitet CNA
Nis seanca plenare për zgjedhjet e Presidentit të ri
Kuvendi

Ka nisur seanca plenare për zgjedhjet e Presidentit të ri.

Partia Socialiste ka paralajmëruar se do t’i japin vendit Kreun e ri të Shtetit Bajram Begajt.

Ky I fundit ka mbërritur në Kuvend me makinën e Ministrisë së Mbrojtjes pak më herët.

Partia Socialiste i disponon votat për zgjedhur e vetme Presidentin e ri, pasi sipas Kushtetutës, në raundin e  katërt dhe të pestë, ai mund të zgjidhet me 71 vota.

Emrin Bajram Begajt e bëri publik kryetari i PS-së kryeministri Edi Rama ditën e djeshme./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga