LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodian Tomorri: Kush po i mban në këmbë dhe paguan inceneratorët

15 Dhjetor 2022, 22:02, Aktualitet CNA
Klodian Tomorri: Kush po i mban në këmbë dhe paguan
Gazetari Klodian Tomorri

Gazetari Klodian Tomorri ka treguar se kush po i mban ende në këmbë inceneratorët dhe po i paguan ato pavarësisht  publikimit të aferës.

Tomorri tha në emisionin e Ylli Rakipit se inceneratorët po i paguan shteti, pasi sipas tij kjo është një aferë shtetërore.

“Nëse këtu fajtorët paskan qenë zoti Koka, zoti Bllako apo Arben Ahmetaj siç po na thonë sot, kush vazhdon po i paguan inceneratorët. Se zoti Koka dhe zoti Bllako nuk janë, zoti Ahmetaj është sot njeriu më i pafuqishëm në PS. Fuqi ekzekutive nuk ka, jo e jo.

Kush e mban në këmbë aferën e inceneratorëve?

Dhe konkluzioni është shumë i thjeshtë, kjo është një aferë shtetërore. Nëse kjo do të hetohet tamam, këtu nuk del vetëm qeveria, këtu del shteti. Janë implikuar aq shumë insitiucione sa praktikisht nuk do të kishte as shtet”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga